28.02.2021 - II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Trwa Wielki Post – czas łaski i nawrócenia. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.

  2. Pamiętajmy jałmużną wielkopostną. Do puszek stojących przy wyjściu z kościoła można składać , które zostaną przekazane na Caritas naszej Archidiecezji oraz na zakup żywności do paczek dla ubogich na święta.

  3. Jak wiemy, Ojciec święty papież Franciszek ten rok ogłosił ROKIEM ŚWIĘTEGO JÓZEFA. W związku z tym w naszej parafii 10 marca rozpoczniemy nowennę do św. Józefa. Została założona Księga Mszy Świętej Wotywnej w intencji rodzin i trosk doczesnych za jego wstawiennictwem. Zachęcamy do wpisywania intencji do tej Księgi, która wyłożona jest przed figurą św. Józefa. Pierwsza taka Msza święta w tych intencjach odbędzie się 19 marca o godz. 18.00.

  4. W I środę marca zapraszamy na Mszę świętą przy relikwiach św. Jana Pawła II połączoną z jego nauczaniem do Polaków.

  5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota marca - zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.

  6. W I piątek marca zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na nabożeństwo pokutne o godz. 16.00.

  7. Trwa całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy za siebie nawzajem!

  8. Do sprzątania świątyni w poniedziałek 22 lutego po Mszy wieczornej prosimy nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz Służbę Liturgiczną Ołtarza.

  9. Jutro odbędzie się comiesięczna zbiorowa Msza święta rocznicowa za zmarłych o godz. 18.00. Intencje można zamawiać w zakrystii.

  10. W ostatnim czasie z naszej parafii do wieczności odeszli: +Aleksander Budyta, +Teresa Skrzypek, +Elżbieta Sałgut. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!