07.03.2021 - III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Ojciec święty papież Franciszek rok 2021 ogłosił ROKIEM ŚWIĘTEGO JÓZEFA. W związku z tym w naszej parafii w najbliższą środę 10 marca o godz. 17.45 rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, którą poprowadzi ks. prałat Józef Siemczyk – pierwszy proboszcz naszej parafii.

  2. Została założona Księga Mszy Świętej Wotywnej w intencji rodzin i trosk doczesnych za wstawiennictwem św. Józefa. Zachęcamy do wpisywania intencji do tej Księgi, która wyłożona jest przed figurą św. Józefa. Pierwsza Msza święta w tych intencjach odbędzie się 19 marca o godz. 18.00. 

  3. Trwa całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy za siebie nawzajem!

  4. Praktykujmy jałmużnę wielkopostną. W najbliższą środę wydamy paczki żywnościowe z Caritasu dla ubogich. Zapraszamy po odbiór żywności do Domu Jana Pawła II o godz. 16.00.

  5. Nasza parafia podjęła współpracę z firmą sprzątającą z Centrum Wolontariatu Lublin, która raz w tygodniu w poniedziałki przed południem będzie profesjonalnie troszczyć się o czystość naszej świątyni: odkurzanie wszystkich mebli, odkurzanie i mycie posadzki, dezynfekcja ławek i konfesjonałów, sprzątnie na chórze.

  6. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają parafię w jej funkcjonowaniu.

  7. Zachęcamy do nabywania cegiełek na malowanie kościoła i dzwonnicy - wyłożone są przy wyjściu ze świątyni od strony od ul. Wierzbowej. Prace remontowe poprowadzi firma ABTRANS – pana Artura Bieniaszewskiego. Malowanie rozpocznie się w poniedziałek 12 kwietnia po Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Prosimy o wsparcie naszej inwestycji.

  8. I zapowiedź przedmałżeńska: Maciej Śliwiński z parafii Matki Kościoła w Świdniku i Anna Mycka z parafii tutejszej.

  9. W ostatnim czasie z naszej parafii do wieczności odeszła: +Lucyna Zielińska, +Marianna Jezierka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!